W roku 2000 dwaj przyjaciele z boiska Eugen Wójcik i Darius Wala, postanowili z innymi polskimi zawodnikami spróbowac swych szans w rozgrywkach Hobbyliga grupy B. W pierwszym sezonie udało nam się bez większych przeszkód zająć pierwsze miejsce w tabeli.

Mecze w których strzelaliśmy 10-15 goli nie były rzadkością dlatego również zakończenie sezonu było awansem do grupy A. Kolejny sezon 2001/2002 nie był już tak łatwy lecz zajęcie piątego miejsca uważaliśmy za zasłużone. W sezonie 2002/2003 zajeliśmy już trzecie miejsce z wielkim głodem na kolejny sezon w którym zajeliśmy stosunkiem bramek 102-15 pierwsze miejsce. Przegraliśmy tylko jeden mecz z przewagą 20 punktów przed drugim zespołem.

Do naszych sukcesów w tym sezonie zaliczamy również zdobycie Pucharu po raz trzeci z kolei jak również Super Pucharu drugi raz z kolei. W chwli obecnej załatwiamy formalności z zameldowaniem drużny do rozgrywek w Kreisliga. FC Polonia Bottrop liczy w tej chwili 20 członków klubu. Mamy wielką nadzieje, że nasz klub będzie się nadal tak rozwijał i dlatego za pomocą tygodnika Fakty chcielibyśmy prosić o serdeczny doping i trzymanie kciuków za FC Polonia Bottrop.